Odjazdowy Bibliotekarz x7

Szamotuły sobota, 23 czerwiec 2018 - 09:00
Zapraszamy na naszą 7. edycję Odjazdowego Bibliotekarza. Tym razem wypróbujemy nową ścieżkę rowerową w kierunku Obrzycka, a meta naszego rajdu to Ścieżka Edukacyjno-Przyrodnicza Koła Łowieckiego nr 49 "DROP" w Obrzycku - razem ok. 30 km W planach: ognisko, gry i zabawy. Mile widziane: książka z lasem w tle i pomarańczowy akcent stroju rowerzystów :)

Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz 2018 "szlakiem niepodległości"

Zduńska Wola sobota, 23 czerwiec 2018 - 09:00
Trasa: Zduńska Wola- Poręby - Beleń - Strońsko - Zapolice - Świerzyny - Holendry - Biały Ług Współorganizatorami Rajdu są: Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu-Filia w Zduńskiej Woli, Sołectwo Biały Ług. Tegoroczny Rajd organizowany jest pod hasłem Szlakiem niepodległości. Uczestnicy rajdu zwiedzać będą m. in. bunkry z okresu II wojny światowej na terenie wsi Beleń, dziewiętnastowieczny park podworski w Strońsku, cmentarz ewangelicki w Holendrach, cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej w Swędzieniejewicach. Rajd ubezpieczać będzie Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe działające w Sieradzu.

Łączy nas książka

DOMASŁAWICE GMINA DARŁOWO sobota, 23 czerwiec 2018 - 09:00
Wyjazd z Domasławic Gminna Biblioteka Publiczna do Darłowa. Razem z Miejską Biblioteką w Darłowie wyruszamy do miejscowości Wicie, przystanek w Barzowicach filia nr 3 GBP. Koniec rajdu w Wiciu (grill, wspólne zabawy).

Literackim szlakiem Darłowa

Darłowo sobota, 23 czerwiec 2018 - 10:00
W sobotni poranek 23 czerwca grupa rowerzystów z Darłowa wraz z bibliotekarzami wyruszy z Parku Króla Eryka na pierwszy rajd Odjazdowy Bibliotekarz organizowany w mieście. Trasa będzie wiodła przez ulice miasta gdzie będziemy zatrzymywali się przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Agnieszki Osieckiej, Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego oraz Darłowskim Ośrodku Kultury im. Tyrmanda. W tych miejsca poznamy najważniejsze aspekty z życia autorów. Odbędą się konkursy i wspólne zabawy. Przy DOK-u dołączy do nas grupa rowerzystów z Gminnej Biblioteki Publicznej w Damasławicach. Wspólnie wyruszymy pasem nadmorskim do miejscowości Wiecie gdzie przy naszej współpracy i pomocy powstały na terenie całej miejscowości regały z książkami w ramach akcji "Uwolnić Książkę". Tam przy wspólnych grach, konkursach i zabawach oraz grilu zakończymy rajd.

Rodzinny Rajd Rowerowy ODJAZDOWA BIBLIOTEKA 2018 w Kostrzynie nad Odrą

Kostrzyn nad Odrą sobota, 23 czerwiec 2018 - 10:00
Z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich małych i dużych miłośników książek, bibliotek i rowerów na Rodzinny Rajd Rowerowy ODJAZDOWA BIBLIOTEKA 2018 w Kostrzynie nad Odrą. Wspólnie pokonamy około 25-kilometrową trasę biegnącą tzw. szlakiem bibliotecznym, tzn., że będziemy mijać miejsca związane z książką i słowem pisanym. Po drodze przystanek przy Szkole Podstawowej nr 2, a na zakończenie piknik rodzinny na terenie Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Wystarczy zabrać rower, rodzinkę i przyjaciół oraz dobry humor. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia mogą brać udział w rajdzie wyłącznie pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub innej osoby upoważnionej pisemnie przez rodzica/opiekuna prawnego do sprawowania opieki podczas trwania rajdu – formularz zgody rodziców do pobrania w Bibliotece w dziale Promocja Czytelnictwa. Młodzież powyżej 16. roku życia może uczestniczyć w rajdzie samodzielnie na podstawie pisemnej zgody rodzica/opiekuna prawnego formularz zgody rodziców do pobrania w Bibliotece w dziale Promocja Czytelnictwa.

Z książką na rowerze przez Gminę Skoki

Skoki - Biblioteka Publicza Miasta i Gminy sobota, 23 czerwiec 2018 - 10:00
Trasa rajdu będzie wiodła szlakami rowerowymi Gminy Skoki. Start sprzed Biblioteki Publicznej, meta także przy Bibliotece. Będzie piknikowo, konkursowo i literacko. ZAPRASZAMY!!!

V Rekreacyjny Rajd Rowerowy ph. "Odjazdowy Bibliotekarz"

Borek Wlkp. sobota, 23 czerwiec 2018 - 11:00
V Rekreacyjny Rajd Rowerowy ph."Odjazdowy Bibliotekarz" odbędzie się 23 czerwca 2018 r. na terenie Gminy Borek Wlkp.Start: borecki Rynek godzina 11:00 , powrót: godz. 14:00. Trasa rajdu przebiegać będzie przez Jeżewo i Jawory do Wycisłowa, gdzie odbędzie się piknik integracyjny.

Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie

Kraków sobota, 23 czerwiec 2018 - 12:00
W tym roku Odjazdowi Bibliotekarze wracają do Tyńca! Przejażdżka rowerowa, piknik rodzinny i moc atrakcji.

Odjazdowo dla Niepodległej

Rzeczniów niedziela, 24 czerwiec 2018 - 13:15
Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie wraz z filiami w Grabowcu i w Pasztowej Woli organizuje Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz po raz siódmy. Uczestnicy rajdu startują z różnych placówek - ze swoich miejscowości, wyjeżdżają zatem o różnych godzinach, by wspólnie połączyć się na trasie. Zaplanowane jest zakończenie rajdu w Podkońcach na placu przed Świetlicą Wiejską (remizą) gdzie odbędą się różnego rodzaju konkursy, gry ruchowe oraz grill. Biblioteki upamiętnią w ten sposób 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Trasa rajdu:(Pasztowa Wola, Rzeczniów, Grabowiec) - Zawały (Pomnik) - Borcuchy (Aleja lipowa Karola Wickenhagena) - Rybiczyzna - Podkońce - powrót

IV Rajd Rowerowy Bibliotekarek

Góra czwartek, 28 czerwiec 2018 - 09:00
Rajd wyruszy spod Biblioteki Miejskiej w Górze o godzinie 9:00. Celem naszej trasy będzie miejscowość Czernina, gdzie w ubiegłym roku została otwarta nowoczesna Filia Biblioteczna. Chcemy pokazać naszym czytelnikom ten nowoczesny obiekt, a później wspólnie spędzimy czas na zabawie, grach i wspólnym czytaniu.

"Cudze chwalicie swego nie znacie" rajd rowerowy po gminie Pietrowice Wielkie

Pietrowice Wielkie czwartek, 28 czerwiec 2018 - 10:00
"Cudze chwalicie swego nie znacie" rajd rowerowy po gminie Pietrowice Wielkie to kolejna, trzecia edycja rajdów rowerowych po gminie Pietrowice Wielkie i gminach sąsiedzkich. 28 czerwca rozpoczynamy cykl imprez, w których będą mogli wziąć mieszkańcy naszej gminy. Pierwsza wycieczka będzie prowadziła trasą Pietrowice Wielkie-Pawłow-Maków- Pietrowice Wielkie. W każdej z miejscowości odwiedzimy placówkę biblioteczną, gdzie będą odbywały się konkursy i zabawy.

Odjazdowy Bibliotekarz w Drużbicach

Drużbice sobota, 30 czerwiec 2018 - 14:00
W tym roku Odjazdowy Bibliotekarz rozpocznie się w dn. 30 06.2018r. przed budynkiem biblioteki o godz 14.00. W trasę wyruszamy o godz. 14.15. Przebieg trasy: Kobyłki, Wdowin, Gatki, Mzurki, Hucisko, Suchcice. Pierwszą atrakcją jest młyn w Kucowie , druga kościół w Suchcicach. Po dotarciu do celu gwarantujemy wspólne czytanie, ognisko z pieczeniem kiełbas oraz quiz z wiedzy o książce.

Odjazdowy Bibliotekarz Mińsk Maz.- Cegłów 2018

Mińsk Mazowiecki niedziela, 01 lipiec 2018 - 10:00
Odjazdowy Bibliotekarz rozpocznie się przy MBP w Mińsku Mazowieckim a zakończy piknikiem w Gminnej Bibliotece Publicznej - Kulturotece w Cegłowie. Trasa jest częściowo asfaltowa i szutrowa, wiedzie przez Rezerwat Jedlinę i wynosi 20 km. Powrót możliwy jest pociągiem ze stacji PKP Cegłów.

III ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W GÓRKACH

GÓRKI-GRABOWNICA STARZEŃSKA niedziela, 01 lipiec 2018 - 14:00
Już po raz trzeci wyruszymy by lepiej poznać naszą najbliższą okolicę, jej zabytki i walory przyrodnicze. Nasza trasa, w tym roku, zaprowadzi nas do Grabownicy Starzeńskiej. Tam zatrzymamy się min. przy pałacu Starzeńskich i Ostaszewskich oraz w malowniczo położonym Małym Skansenie. Naszą wyprawę jak zwykle zakończymy ogniskiem. Wyruszamy spod biblioteki, 01.07.18( tj. niedziela) o godz. 14.00.

Odjazdowy bibliotekarz- Biblioteka w drodze

Raciąż, 09-140 poniedziałek, 02 lipiec 2018 - 11:00
Opis projektu: „Odjazdowy Bibliotekarz - Biblioteka w drodze"” to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Pracownicy Biblioteki Publicznej w Raciążu wraz z wolontariuszami, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji, odwiedzają na rowerach miejscowości w Gminie wg harmonogramu. W umówionym wcześniej z przedstawicielem miejscowości miejscu, przygotowane są stoły, krzesła oraz teren do animacji, ew. napoje i poczęstunek dla uczestników. W ciągu dwóch godzin prowadzone są animacje ruchowe (zabawy, konkursy) oraz warsztat, na którym uczestnicy akcji tworzą prace konkursowe, książki, o wspólnym mianowniku pn.;”Moja mała Ojczyzna”. Wykonane prace zostaną ocenione przez powołane przez Organizatora Jury, a z wszystkich prac zostanie stworzona wystawa, dostępna na stanowisku Biblioteki Publicznej w Raciążu na V Jarmarku Raciąskim 14.08.18. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni również tego dnia.

Odjazdowy bibliotekarz - rajd rowerowy do znanych historycznych miejsc w Gminie Lisewo

Lisewo wtorek, 03 lipiec 2018 - 10:00
03 lipca o godz. 10:00 czytelnicy oraz miłośnicy rowerów z terenu Gminy Lisewo spotkają się przy siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisewie skąd wyruszą do kościoła parafialnego w Lisewie, a następnie do ruin zamku w Lipienku. Historię poszczególnych miejsc opowie nam lokalny historyk. Rajd zakończymy wspólnym piknikiem z kiełbaskami i różnorodnymi zabawami przy Domu Pomocy Społecznej w Mgoszczu. Długość trasy wyniesie około 35 km. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich zainteresowanych! Prosimy zabrać ze sobą bagaż uśmiechu i dobrego humoru! :)

Niepodległościowy Rajd Rowerowy

Jurków środa, 04 lipiec 2018 - 10:00
Niepodległościowy Rajd Rowerowy do miejsc pamięci narodowej szlakiem cmentarzy wojennych gminy Czchów.

Odjazdowy Bibliotekarz w Ludwinie

Ludwin piątek, 13 lipiec 2018 - 10:00
Gminna Biblioteka Publiczna im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek. Niezbędny sprawny rower i dobry humor! Rajd startuje 13 lipa 2018 r. o godz. 10:00 spod budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Ludwinie. W programie wiele atrakcji i konkursów związanych z książką. Na koniec wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Teren naszej gminy obejmuje miejsca o bardzo korzystnym mikroklimacie i piękne krajobrazowo. Te właśnie walory chcemy pokazać naszym uczestnikom. Oficjalnym kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego prosimy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w rajdzie, aby do swoich strojów dodali jakieś pomarańczowe akcenty . Wszystkich zainteresowanych wspólną zabawą z bibliotekarzami prosimy o zgłoszenie udziału do 9 lipca, telefonicznie pod nr tel. 81 75 70 087 lub osobiście.

"Rajd Szlakami Pamięci Bohaterów"

Susiec czwartek, 19 lipiec 2018 - 09:30
Czwarta edycja susieckiego "Odjazdowego Bibliotekarza"odbędzie się 19 lipca 2018 r. pod hasłem "Szlakami Pamięci Bohaterów". Rajd organizowany jest w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, przez to wydarzenie chcemy zainteresować historią naszego regionu i wzbudzić szacunek do lokalnych bohaterów.

"100 uczestników na 100-lecie Niepodległości"

Kazimierza Wielka sobota, 21 lipiec 2018 - 10:00
W tym roku rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz" chcemy połączyć z obchodami Stulecia Odzyskania Niepodległości. Stąd pomysł na stu uczestników. Trasa będzie prowadzić sprzed Biblioteki Publicznej, przez okoliczne wioski do Domku myśliwskiego w Słonowicach, gdzie odbędzie się grill na zakończenie rajdu. Grillowi towarzyszyć będzie gra Kahoot z pytaniami dotyczącymi Odzyskania Niepodległości.

Odjazdowy Bibliotekarz 2018

Żory sobota, 28 lipiec 2018 - 09:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach serdecznie zaprasza na II rajd rowerowy pt. Odjazdowy Bibliotekarz" , wkrótce szczegóły.
Zamów koszulki na Odjazdowego Bibliotekarza

Organizator

Logo fundacji Fenomen

 

Pobierz PLAKAT 2018

Plakat2018

Partnerzy

Beata Rysuje

 

smartness

 

Partnerzy medialni

biblionetka2

Logo stowarzyszenia bibliosfera.net

 

Logo serwisu Poluwerek.pl