Odjazdowy Bibliotekarz

Blachownia sobota, 18 sierpień 2018 - 09:00
Wyruszamy o godzinie 9.00 spod biblioteki, trasa tegorocznego rajdu prowadzi nas przez miejscowości Klepaczkę gdzie zobaczymy maszt radiowy RTCN o wysokości 340 metrów. Następnie odwiedzimy Truskolasy, które słyną z drewnianego kościóła pw. świętego Mikołaja z I połowy XVIII wieku. Przez Czarną Wieś dojedziemy do Węglowic, gdzie znajduje się basen oraz wiele kawiarenek. Wycieczkę zakończymy na placu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni, gdzie odbędzie się ognisko.

Kręci nas historia!

Boćki - Sielc niedziela, 26 sierpień 2018 - 14:00
Tematem przewodnim IV edycji rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz w Boćkach jest historia lokalna. W związku z tym zaplanowano spotkanie z pasjonatem historii, który opowie o przeszłości naszej gminy. Poza tym kalambury, zajęcia warsztatowe z policją, zabawy plenerowe, śpiewy biesiadne przy ognisku. Tegoroczna trasa jest najdłuższą z dotychczasowych przejazdów.

Rekosze z Sudawskich - Rajd Niepodległości

Wiżajny sobota, 08 wrzesień 2018 - 10:00
Przejazd trasą do parku dworu Sudawskie i jeszcze mniej znanych Skomboboli w związku z 160 rocznicą urodzin i 80 rocznicą śmierci Mikołaja Rekosza - właściciela majątku Sudawskie. Wspomnienie o czasach i ludziach. Promocja książki "Dwory na Suwlaszczyźnie"
Zamów koszulki na Odjazdowego Bibliotekarza

Organizator

Logo fundacji Fenomen

 

Pobierz PLAKAT 2018

Plakat2018

Partnerzy

Beata Rysuje

 

smartness

 

Partnerzy medialni

biblionetka2

Logo stowarzyszenia bibliosfera.net

 

Logo serwisu Poluwerek.pl