5 czerwca 2018 r. (wtorek), godz. 11.00-16.00

Centrum Informacyjno-Biblioteczne Un. Medycznego w Łodzi

👉 ZGŁOŚ SIĘ do 25 maja!

w Zjeździe mogą wziąć w nim udział obecni Organizatorzy Lokalni, chętni do dołączenia do tego grona oraz wszyscy aktywni i pełni energii bibliotekarze.

Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zadecydują o zakwalifikowaniu na podstawie udzielonych odpowiedzi.

smartness 6

Wydarzenie będzie okazją, by się poznać, wymienić doświadczeniami i wziąć udział w odjazdowych warsztatach!

PROGRAM

11.00-12.30 – 9 lat Odjazdowego Bibliotekarza. Dzielimy się doświadczeniami i wspomnieniami. Wystąpienia gospodarzy i gości.

12.30-13.15 – Lunch.

13.15-14.15 – Warsztat nr 1. Jak pracować z dorosłymi? Aktywizacja psycho-ruchowa.

14.15-14.45 – Przerwa kawowa.

14.45-15.45 – Warsztat nr 2. Jak pracować z dorosłymi? Aktywizacja społeczna.

15.45-16.00 – Podsumowanie spotkania.

Udział w Zjeździe jest bezpłatny. Podbijemy delegacje, a uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału :)

Centrum Informacyjno-Biblioteczne, ul. Muszyńskiego 2 – jak dojechać?

1. Transport publiczny – MPK Łódź

• tramwaj 12B z dworców Łódź Fabryczna i Łodź Kaliska (kierunek: Stoki), przystanek docelowy: Matejki (kampus UŁ)
  • autobusy 58A (kierunek: Stoki), 58B (kierunek: Janów) lub 58C (kierunek: Juhasowa) z dworca Łódź Fabryczna, przystanek docelowy: Matejki (kampus UŁ) → bilety MPK Łódź można kupić w automatach w tramwaju, biletomatach stacjonarnych w pobliżu przystanków (np. przy dworcu Łódź Fabryczna) oraz w punktach stacjonarnych (informacja o obowiązujące taryfie)

2. Łódzki Rower Publiczny (Nextbike)

• stacja Narutowicza / Muszyńskiego

Dojście od przystanku Matejki (kampus UŁ) - oznaczony jako gwiazdka na mapce:

Tak wygląda budynek ;)

EU flag Erasmus vect POSSpotkanie współfinansowane ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne (KA2), nr 2017-1-PL01-KA204-038565.
Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za przekazywane treści.

Liczymy się!

Zapraszamy organizatorów do wypełniania ststystyk z rajdów, które się już odbyły. Liczby i opisy zbieramy poprzez formularz internetowy dostępny tutaj

ob

W tym roku macie do wyboru dwa szablony plakatów - oba znajdziecie na podstronie "Dla organizatorów"

Plakat z rowerkiem przygotowała dla nas Beatarysuje.

Plakat pomarańczowy udostępniło studio graficzne ProRozyn. Dzięki tej współpracy możecie też zyskać 10% zniżki na wydruki w drukarni ulotkowo.pl! Hasło rabatowe to "Odjazdowy2017", warto skorzystać:

plakat bibliotekarz 2017 kornik mailing 02

Dzisiaj wystartowały pierwsze rajdy Odjazdowy Bibliotekarz w tym roku.

O godz. 10 rozpoczął się przejazd w Grudziądzu, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. W. Kulerskiego. Kolejne sobotnie rajdy odbyły się w Warszawie i Kazimierzy Wielkiej.

Do grona Odjazdowych Organizatorów dołączyło już ponad 70 organizacji z całego kraju, a odjazdowa mapka ciągle się zapełnia! Czekamy na kolejne zgłoszenia :)

Nowym Organizatorom polecamy Poradnik.

odjazdowy dolacz

Zgłoszenie przejazdu wymaga posiadania konta w serwisie. Prezentujemy instrukjcę.

Należy kliknąć w ikonkę w prawym górnym rogu.

logowaniecz1

Otworzy się ekran logowania. Należy wpisać swoje dane LUB założyć sobie konto, jeśli jeszcze nie zostało założone.

logowaniecz2

Następnie po zalogowaniu, z menu górnego należy wybrać "Zgłoś rajd" i wypełnić otworzony formularz z informacjami o przejeździe, danymi organizatora, mapką itp.

logowaniecz3

W razie problemów prosimy o kontakt

Ruszyły zapisy na tegoroczną edycję rajdów!

Odjazdowi Organizatorzy - zalogujcie się i zgłoście swoje wydarzenie.

Nowym organizatorom polecamy PORADNIK

zgłoś2017

Co roku zbieramy dane z całego kraju, aby policzyć ilu odjazdowych ludzi wzięło udział w akcji.

To liczby szacunkowo określające:

• ilu było uczestników
  • ilu było bibliotekarzy
  • ile przejechano kilometrów
  • ile uwolniono książek (bookcrossing)
  • ile rozdano nagród
  • ilu sponsorów i partnerów pomogło w organizacji przejazdu

Takie dane zaczniemy zbierać po połowie lipca od organizatorów.

Więcej artykułów…

Zamów koszulki na Odjazdowego Bibliotekarza