Walory turystyczne Gminy Zduńska Wola i Gminy Szadek

Zduńska Wola sobota, 27 maj 2017 - 00:00
Trasa rajdu przebiegać będzie przez Swędzieniejewice, Karsznice, Borszewice, Ulejów, Przatówek, Przatów Dolny, Szadek, Wojsławice, Korczew, Wólkę Wojsławską i zakończy się w Białym Ługu. Uczestnicy Rajdu zwiedzać będą m.in. Skansen Lokomotyw w Karsznicach, cmentarz wojenny z I wojny światowej w Ulejowie i pałac w Wojsławicach.

Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Pomiechówek, Wymysły sobota, 27 maj 2017 - 08:30
Zapraszamy do udziału w VI edycji rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz 2017. Tym razem poznamy uroki gminy Pomiechówek. Startujemy 27 maja 2017 r. o godz. 9:00. Zbiórka na placu przed Biblioteką o godz. 8:30. Podczas naszej wycieczki przejedziemy przez takie miejscowości jak Stanisławowo, Kosewko, Falbogi Borowe, Błogosławie, Wymysły - gdzie w Gospodarstwie Agro-Edukacyjnym "Chata Wymysły pod lasem" będą na nas czekały atrakcje. Tam zwiedzimy gospodarstwo, weźmiemy udział w warsztatach kulinarnych i wspólnie pobiesiadujemy.

Odjazdowy Bibliotekarz-Rajd rowerowy

Szymany ; gm Szczytno sobota, 27 maj 2017 - 09:00
Biblioteki Publiczne Gminy Szczytno już po raz szósty wezmą udział akcji Odjazdowy Bibliotekarz , która na stałe zapisała się w kalendarzu imprez . W tym roku startujemy o godz. 9:00 z miejscowości : -Lipowiec – zbiórka przed budynkiem biblioteki -Olszyny - zbiórka przed budynkiem ZS Olszyny - Kamionek -zbiórka przed budynkiem biblioteki META : SZYMANY - plac świetlicy wiejskiej W programie : - zwiedzanie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury - ognisko - słodki poczęstunek Podczas rajdu miłośnicy słowa pisanego i rowerów będą mogli mile spędzić czas z osobami, które podzielają tę samą pasję. Późnym popołudniem uczestnicy rajdu udadzą się w powrotną drogę do swoich miejscowości.

Odjazdowy Bibliotekarz

Wągrowiec-Bukowiec - Grylewo sobota, 27 maj 2017 - 10:00
Zbiórka uczestników Rajdu o godzinie 10:00, rejestracja, rozdanie kamizelek i gadżetów odjazdowego. Start godzina 10:30 drogą leśną do Bukowca. Postój przy miejscu straceń i bunkrze w Bukowcu, gdzie o historii tych miejsc opowie sołtys Bukowca Stefan Strychalski. Dalsza trasa polnymi drogami do Grylewa. Grill przy świetlicy, występy, konkursy, zabawy. W dalszej części zwiedzanie dworu w Grylewie oraz kościoła p.w. Św. Katarzyny. Powrót do Wągrowca przez Bukowiec.

Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Trzcianka - Siedlisko sobota, 27 maj 2017 - 10:00
Odjazdowy Bibliotekarz 2017 zostanie zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Trzciance już po raz szósty. Tym razem metą rajdu będzie filia biblioteczna w Siedlisku. Pomarańczowy rajd rozpocznie się o godz. 10.00 w trzcianeckiej Bibliotece, gdzie uczestnicy rajdu otrzymają odjazdowe koszulki, by następnie wyruszyć w niedługą (ok. 10 km w jedną stronę) trasę do urokliwego Siedliska. Na miejscu, na uczestników rajdu będzie czekał rajdowy poczęstunek oraz atrakcje literackie( gry, zabawy, konkursy, podchody), jak również miejscowy zespół muzyczny, z którym rowerzyści zaśpiewają piosenkę. Najbardziej aktywni uczestnicy rajdu otrzymają nagrody. Podczas tej rowerowej imprezy nie zabraknie bookcrossingu, a przede wszystkim wspaniałej zabawy i dobrego humoru. Ok. godz. 14.00 uczestnicy rajdu wrócą do Trzcianki.

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W OŻAROWIE MAZOWIECKIM

Ożarów Mazowiecki sobota, 27 maj 2017 - 10:00
Już po raz drugi w Ożarowie Mazowieckim jedzie "Odjazdowy Bibliotekarz" - rajd rowerowy, w którym udział biorą bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów. Przejedziemy trasę z Ożarowa Mazowieckiego do Cmentarza-mauzoleum Palmiry i z powrotem (około 36 km). Tradycyjnie jedziemy jako rajd towarzyszący XVII Rajdowi Rowerowemu im. Janusza Kusocińskiego, a naszym znakiem rozpoznawczym będą elementy ubioru w kolorze pomarańczy.

Odjazdowy biblioterkarz

Lębork - Krępkowice sobota, 27 maj 2017 - 10:00
Odjazdowy Bibliotekarz 2017 TRASA: Lębork - Leśnice - Krępkowice - Jezioro Brody - Lębork, 27.05.2017 r. Przebieg trasy, ok. 24 km Trasa: Lębork bank PKO BP – przejazd ścieżką rowerową do ul. Słupskiej – przejazd przez drogę krajową nr 6 – Leśnice: postój - przejazd lasem niebieską trasą rowerową – Krępkowice – fakultatywny wyjazd pod Dąb Świętopełek i kamień graniczny: postój - Jezioro Brody: ognisko i relaks - Krępkowice – Lębork Harmonogram 9.30 - zbiórka uczestników rajdu na ul.Staromiejskiej przy banku PKO BP 10.00 - start i przejazd w/w ulicami 10.45 - 10.55 - postój w Leśnicach 11.15 - 11.45 - wycieczka fakultatywna pod Dąb Świętopełek i kamień graniczny 12.00 - ognisko i relaks nad Jeziorem Brody 14. 30 - powrót ATRAKCJE TURYSTYCZNE: (źródło: https://www.cewice.pl/strona/menu/59_maszewo_leborskie ) Krępkowice to miejscowość położona na terenie obszaru chronionego krajobrazu. W niewielkiej, lecz pięknie położonej miejscowości warto odwiedzić neogotycki kościół pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego z 1871 roku. Został on zbudowany z cegły na podmurówce z ciosanego, polnego kamienia. Jest to budowla orientowana, jednonawowa, posiadająca sklepienie kolebkowe, drewniane. W świątyni na uwagę zasługują: wykonana z piaskowca chrzcielnica, ołtarz główny z dwoma witrażami przedstawiającymi św. Piotra i św. Pawła i dwa boczne ołtarze utworzone z dawnych epitafiów poświęconych poległym na frontach I wojny światowej. Przy wejściu do kościoła ustawiona została ława patronacka z herbem rodu von Osten. Nastrojowe oświetlenie świątyni stwarzają trzy pary podwójnych, zwieńczonych półkoliście okien z witrażami. W wieży kościoła, składającej się z trzech kondygnacji, znajduje się, wykonany w 1906 r. w firmie ludwisarskiej C. Voss und Sohn w Szczecinie, dzwon o średnicy 1 m i długości serca 75 cm ufundowany przez Leopolda von Ostena z Janowic. W Krępkowicach warto również przyjrzeć się, zaniedbanemu obecnie, dworowi z II połowy XIX wieku. W parku przydworskim można spotkać osobliwości przyrody: jesion wyniosły i lipę drobnolistną. W odległości około dwóch kilometrów w kierunku północnym od Krępkowic znajduje się ścieżka edukacyjno - przyrodnicza "Dąb Świętopełk", na końcu której znajduje się liczący ponad 700 lat dąb szypułkowy "Świętopełk". Jest on najstarszym na Pomorzu i jednym z najstarszych w Polsce przedstawicielem tego gatunku drzew. W pobliżu Krępkowic znajduje się, malowniczo położone w lesie, jezioro Brody chętnie odwiedzane latem przez mieszkańców gminy, Lęborka i innych sąsiadujących z gminą miejscowości.

Odjazdowo literacki rajd!

Krypno Kościelne sobota, 27 maj 2017 - 10:00
Pełny program wydarzenia - niebawem!

"RAJD BIBLIOTEKARZA"

SZCZUCZYN sobota, 27 maj 2017 - 10:00
"RAJD BIBLIOTEKARZA" - wyjazd rowerowy. Ruszamy spod budynku Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie. Trasa rajdu Szczuczyn - Bzury - Niedzwieckie - Niećkowo (tutaj ognisko) - Szczuczyn. Planowane są dwa rajdy. Jeden w terminie majowym drugi w terminie czerwcowym. Podczas rajdu uwalniamy książki o tematyce przyrodniczej.

Trójmiejski najazd bibliotekarzy

Gdańsk sobota, 27 maj 2017 - 10:30
Bibliotekarze i czytelnicy Trójmiasta łączą swoje siły! Spotykamy się w sobotę (27 maja) o godz. 10:30 przy GCH Manhattan (al. Grunwaldzka 82, Gdańsk-Wrzeszcz) gdzie spod Biblioteki Manhattan wyruszymy w stronę Sopotu. Około godziny 11:15 spotykamy się w okolicach Sopoteki i kierujemy się większą już grupą do Gdyni. Z gdynianami spotykamy się w Kolibkach i razem, w asyście policjantów, ruszamy w stronę centrum miasta. Podczas przystanków i przerw w przejeździe zorganizujemy konkursy, quizy i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Zapraszamy wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie czytania i bibliotek do wzięcia udziału w akcji! W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Organizatorami przejazdu są: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Miejska Biblioteka w Sopocie, Miejska Biblioteka w Gdyni

Odjazdowy Bibliotekarz w Trójmieście

Trójmiasto sobota, 27 maj 2017 - 11:00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie wspólnie organizują przejazd z Gdańska do Gdyni. Wezmą w nim udział bibliotekarze oraz czytelnicy. Zakończenie planowane jest w gdyńskim Śródmieściu, tuż przy Plaży Miejskiej. W programie piknik bookcrossingowy, gry i zabawy, konkursy z nagrodami dla uczestników.

Odjazdowy Bibliotekarz

Łapy sobota, 27 maj 2017 - 12:00
W rajdzie rowerowym Odjazdowy Bibliotekarz będą uczestniczyć słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, mieszkańcy miasta i bibliotekarze. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami miasta Łapy, przystanek w miejscowości Łapy-Osse. Zakończenie rajdu - piknik, gry i zabawy przy ognisku w miejscowości Płonka Kościelna.

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W GMINIE NIECHLÓW

NIECHLÓW sobota, 27 maj 2017 - 15:30
Start godz. 10.00 Gminna Biblioteka w Niechlowie Meta godz. 11.00 Wronów Trasa: Niechlów - Łękanów - Siciny - Wronów Na miejscu: poczęstunek (grill, ognisko, zabawy, bookcrossing)

Odjazdowy Bibliotekarz

Grzebienisko niedziela, 28 maj 2017 - 10:00
Piąte spotkanie bibliotekarzy, czytelników, miłośników książek i rowerów. Przejazd przez Grzebienisko, Brzozę, Kalwy do Ceradza Kościelnego. Zapoznanie z literaturą szwedzką (A Lindgren, W. Engestróm). Wspólne czytanie, konkursy, zabawy, poczęstunek.

Odjazdowy Bibliotekarz - wycieczka rowerowa do Gminnej Biblioteki Publicznej w Popielowie

Dobrzeń Wielki poniedziałek, 29 maj 2017 - 12:00
W ramach tej akcji Szkolne Multimedialne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne przy Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim w dniu 29 maja 2017 r.(poniedziałek) o godz. 12:00 organizuje dla zainteresowanych uczniów rajd rowerowy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Popielowie. W programie wycieczki : zwiedzanie biblioteki połączone z animacjami kulturalnymi, integracja z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Popielowie. W drodze powrotnej poczęstunek w Restauracji Śtantin. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zgłaszanie się do biblioteki. Warunkiem udziału w rajdzie jest posiadanie sprawnego, własnego roweru.

Odjazdowy Bibliotekarz 2017 w gminie Trąbki Wielkie

Mierzeszyn, Trąbki Wielkie, Sobowidz wtorek, 30 maj 2017 - 08:00
Start 30.05.2017 r. o godz. 8.00. Wyruszamy na rowerach z Mierzeszyna, Trąbek Wielkich, Sobowidza, Czerniewa, Kłodawy. Wspólne gry i zabawy oraz grill z kiełbaskami na terenie Hotelu "Sentoza Golf". Powrót około 15.00.

Rajd rowerowy

Kluczbork środa, 31 maj 2017 - 10:00
Przejazd trasą rowerową Kluczbork-Bąków-Kluczbork około 12 km. Na trasie przejazdu liczne niespodzianki, głośne czytanie. Na mecie ognisko, bookcrossing, literackie zgadywanki oraz literackie karaoke.

Odjazdowy Bibliotekarz

Bukowno czwartek, 01 czerwiec 2017 - 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Bukownie zaprasza na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz 2017, który odbędzie się 1 czerwca 2017 roku. Rajd rozpocznie się o godzinie 16.00. Startujemy sprzed budynku MBP Filii nr 3 w Podlesiu (ul. Olkuska 8), jedziemy drogą leśną na Bór do MBP Filii nr 2 (ul. Wiejska 9). Na miejscu będziemy wspólne czytać i grillować. Mile widziany element w kolorze pomarańczowym. Zapraszamy!

Odjazdowy Bibliotekarz-rajd rowerowy

Kędzierzyn-Koźle piątek, 02 czerwiec 2017 - 08:30

Wycieczka rowerowa do Nadleśnictwa Kędzierzyn-Koźle.Zwiedzanie Izby przyrodniczo-leśnej przy siedzibie Nadleśnictwa. Czytanie wybranych utworów przy ognisku w ośrodku "Stampnica". Konkursy czytelnicze z nagrodami książkowymi.

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz

Miłosław piątek, 02 czerwiec 2017 - 09:00
Rajd rowerowy dla wszystkich czytelników biblioteki, którzy są także zapalonymi cyklistami. Wyjeżdżamy w piątek, 2 czerwca 2017 roku o godz. 09:00 sprzed budynku Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Miłosławiu. W tym roku odwiedzimy izbę pamięci poświęconą Władysławowi Reymontowi w Kołaczkowie. Stamtąd udamy się do Żydowa, gdzie nad ogniskiem upieczemy kiełbaski. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najładniej przybrany rower rajdu. Odbędzie się kilka konkursów z nagrodami. Powrót do Miłosławia przewidziany jest w okolicach godziny 15:00.

Odjazdowy Bibliotekarz

Zdzieszowice sobota, 03 czerwiec 2017 - 09:00
III rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków jazdy na rowerze współorganizowany z Miejskim Kołem PTTK "Łazik" Zdzieszowice.

Odjazdowy Bibliotekarz zaprasza na Nadwiślański Rajd Rowerowy

Kozienice sobota, 03 czerwiec 2017 - 09:00
Trasa: Kozienice- Świerże Górne - wyjazd spod Biblioteki Głównej - zwiedzanie Stadniny Koni - Piotrkowice, Kuźmy (zwiedzanie zabytkowego cmentarza) - zwiedzanie zabytkowej dzwonnicy w Świerżach Górnych - przejazd promem do miejscowości Wróble, ognisko z pieczeniem kiełbasek, spotkanie z flisakiem, gawędy o Wiśle

Odjazdowy Bibliotekarz Rembertów – Wesoła – Daków – Wesoła

Warszawa sobota, 03 czerwiec 2017 - 09:30
Organizatorami rajdu są Biblioteka Publiczna w Dz. Wesoła, Biblioteka Publiczna w Dz. Rembertów, Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku i Stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio. Na rajd zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, Sulejówka i okolic. Zbiórka, zapisy (godz. 9.30) na parkingu przy Bibliotece w Rembertowie, ul. Gawędziarzy 8. Potem ruszamy do Biblioteki w Wesołej (ul. 1 Praskiego Pułku 31) gdzie kolejna grupa cyklistów może do nas dołączyć i stąd wyruszamy o 10.45 i jedziemy do Dakowa. Tam mamy ok. 30 minutową przerwę. Potem trasą przez Mazowiecki Park Krajobrazowy wracamy do Wesołej. Tutaj przewidujemy piknik rodzinny z licznymi atrakcjami i zakończenie rajdu.

W leśnej krainie

Solec Kujawski sobota, 03 czerwiec 2017 - 10:00
Przeniesiemy się do leśnej krainy gdzie poznamy legendy kujawskie i stwory leśne.

Odjazdowy Bibliotekarz w gminie Podedwórze

Podedwórze sobota, 03 czerwiec 2017 - 10:00
3 czerwca 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu po raz pierwszy włączy się w Ogólnopolską akcję Odjazdowy Bibliotekarz. Tego dnia odbędzie się rajd rowerowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O godz. 10.00 uczestnicy wyruszą z Podedwórza, przez Opole, Piechy do Antopola. Tutaj odbędzie się zwiedzanie pięknego ogrodu nagrodzonego w konkursie na „Najpiękniejszy Ogród” ogłoszonym w 2016 r. przez lokalną gazetę, w którym odczytane zostaną fragmenty książki Ewy Koziary „Antopol – Tokary. Wskrzeszone wspomnienia”; po czym nastąpi przejazd do leśniczówki w Hołownie, gdzie odbędzie się lekcja przyrodnicza w leśniczówce, spotkanie z myśliwymi, gry i zabawy z książką i nie tylko, ognisko integracyjne i czytanie fragmentów ulubionych książek, przyniesionych przez uczestników. W drodze powrotnej do Podedwórza - wizyta w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie, gdzie mieściła się kiedyś Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu (spotkanie z byłym pracownikiem Filii). Całkowita trasa rajdu (Podedwórze – Opole – Piechy – Antopol – Hołowno – Podedwórze) to ok. 15 km. Powrót do Podedwórza ok. godz. 17.00.

Czytam więc jeżdżę.

Leszno sobota, 03 czerwiec 2017 - 11:00
Zwiedzanie bibliotek w Lesznie, przejazd przez Puszczę Kampinoską, czytanie na Zamczysku, gawędy przy ognisku. Konkursy, integracja, wypoczynek, relaks.

"Odjazdowy Bibliotekarz na tropie ekologii"

Trzcińsko-Zdrój,Rynak Miejski niedziela, 04 czerwiec 2017 - 11:00
termin rajdu: 4 czerwca 2017 r., start godz. 11:00, Rynek Miejski w Trzcińsku-Zdroju -obowiązkowa rejestracja uczestników,występy formacji tanecznych działających przy M-GBP w Trzcińsku-Zdroju trasa rajdu: miejsce zbiórki Rynek Miejski w Trzcińsku- Zdroju, dalej ulicą 2-go Lutego (droga powiatowa nr 1517Z) w kierunku drogi powiatowej na odcinku Trzcińsko- Strzeszów ( Droga nr 1406Z Kłodowo- Trzcińsko-Warnice) następnie droga gminna do zjazdu w drogę leśną w kierunku Jeziora Długie, META- pole biwakowe obok Leśniczówki Góralice;na polu biwakowym spotkanie z leśniczym-"O ekologicznych zabiegach w lesie",ognisko z pieczeniem kiełbasek,gry,konkursy i zabawy dla dzieci,bookcrossing,loteria fantowa dla uczestników powrót: dojazd drogą leśną do Góralic, w kierunku Cieplikowa przekraczając drogę krajową nr 26, dalej drogą gminną Góralice- Lisi Kąt Stołeczna, postój- plac przed Biblioteką-dodatkowe atrakcje; następnie droga powiatowa (nr 1406Z) na odcinku Stołeczna-Trzcińsko- Zdrój; dalej ul. Polną na Stadion Miejski. Zakończenie rajdu -Stadion Miejski w Trzcińsku- Zdroju;

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ- BRZOZÓW 2017

ZMIENNICA niedziela, 04 czerwiec 2017 - 13:00
II edycja ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA w gminie Brzozów przebiegać będzie urokliwymi terenami ziemi rymanowskiej. Trasa liczy 23 km. Startujemy 4 czerwca ze Zmiennicy i dalej przez Jasionów, Trześniów, Milczę i Rymanów dotrzemy do Rymanowa Zdroju- pięknie położonej wsi uzdrowiskowej. Tutaj przewidziany jest dłuższy postój i odpoczynek połączony ze zwiedzaniem oraz posiłek. Ziemia rymanowska to miejsce wędrówek i rozmyślań Karola Wojtyły - Jana Pawła II dlatego podczas rajdu poznamy miejsca związane z papieżem.

VI Rajd rowerowy

Gąsawa środa, 07 czerwiec 2017 - 15:15
Przejazd wśród pałuckich lasów, zwiedzanie ciekawych miejsc, na postojach czytanie książek, ognisko w gospodarstwie agroturystycznym, gry i zabawy sportowe.

Odjazdowy Bibliotekarz - Lubań 2017

Lubań piątek, 09 czerwiec 2017 - 10:00
Już po raz drugi Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza wszystkich chętnych na rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Ubrani w jednakowe, charakterystyczne, pomarańczowe koszulki startujemy spod lubańskiego ratusza o godz. 10:00. Malowniczymi drogami powiatu lubańskiego kierujemy się do Nawojowa Śląskiego, tam przy ognisku odbędą się wspólne zabawy zręcznościowe, literackie oraz pieczenie kiełbasek. W drodze powrotnej zwiedzimy średniowieczne grodzisko w Nawojowie Śląskim i powierzchniowy pomnik przyrody w Nawojowie Łużyckim. Zakończenie rajdu planowane jest na godzinę 15:00. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe gadżety z logo „Odjazdowego Bibliotekarza”. Liczymy na słoneczną pogodę i duże zainteresowanie.

Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Rybnik sobota, 10 czerwiec 2017 - 09:00
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza wszystkich mieszkańców na V rajd rowerowy -Odjazdowy Bibliotekarz, czyli rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów.Odjazdowemu Bibliotekarzowi towarzyszyć będzie bookcrossing (bezpłatna wymiana książek. Atrakcje: Przebieg szlaku jest atrakcyjny topograficznie i przyrodniczo. Jest też kilka ciekawostek historycznych., które przedstawi nam Pan Aleksander Żukowski - przewodnik i prawdziwy turystyczny pasjonat, autor m.in. przewodnika po szlakach rowerowych, pieszych i dydaktycznych Rybnika „Szlakami Zielonego Śląska”

Rajd Rowerowy - Odjazdowy Bibliotekarz

Czarnków sobota, 10 czerwiec 2017 - 09:00
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich mieszkańców Czarnkowa i okolic na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, który odbędzie się 10 czerwca 2017 r. godz. 9.00 Startujemy z placu Wolności. Rajd odbędzie się szlakiem „Nadnoteckich Łęgów”. Trasa będzie biegła drogą 178 z metą w Bukowcu. W trakcie rajdu planowane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek, różne konkursy i głośne czytanie książek, oraz Bookcrossing /uwalnianie książek – idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom/. Startujemy po raz szósty.

Odjazdowy Bibliotekarz

Braniewo sobota, 10 czerwiec 2017 - 09:00
10 czerwca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie już po raz szósty zaprosi do wspólnego, aktywnego wypoczynku. O godz. 9:00 wyruszymy w piękną, malowniczą trasę. Jak zawsze będą towarzyszyć nam książki, świetny humor i mnóstwo uśmiechu. Zapraszamy :)

Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Rawicz sobota, 10 czerwiec 2017 - 09:00
Rajd Odjazdowego Bibliotekarza rozpocznie się o godz. 9.00. Zbiórka uczestników odbędzie się przy ul. Targowej 1 (siedziba Rawickiej Biblioteki Publicznej). Po drodze uczestnicy odwiedzą Filię RBP w Słupi Kapitulnej, a następnie udadzą się do leśniczówki Krasnolipka, gdzie odbędą się atrakcje dla rowerowych bibliofilii (bookcrossing, gry i zabawy, ognisko).

Odjazdowy Bibliotekarz w Ornontowicach (VI edycja)

Ornontowice sobota, 10 czerwiec 2017 - 09:30
Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu już po raz szósty organizują rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów pod nazwą „Odjazdowy Bibliotekarz”. Wyruszamy o godz. 9:30 z parkingu przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Ornontowicach (ul. Klasztorna 1) w stronę Orzesza (tzw. Pelcówka), gdzie spotkamy się z bibliotekarzami i czytelnikami z Orzesza, by razem przejechać do Bujakowa, celem zwiedzenia ogrodu parafialnego przy Sanktuarium Matki Bożej w Bujakowie. Następnie grupa pojedzie drogą w stronę zamku w Chudowie, by po krótkiej wizycie dotrzeć do Ornontowic. Tam planowane jest zwiedzanie Parku Gminnego (rosarium, Świątynia Dumania i in.). Na koniec rajdu pasjonaci książek i jazdy na rowerze spotkają się na sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornontowicach, gdzie czekać będzie na nich ciepły posiłek oraz gry i konkursy z nagrodami.

Odjazdowa Gmina Piaski 2017

Piaski sobota, 10 czerwiec 2017 - 10:00
10 czerwca po raz trzeci zapraszamy do udziału w rajdzie "Odjazdowy Bibliotekarz". Startujemy o godz. 10.00 sprzed biblioteki w Piaskach przy ul. Lubelskiej 22. Planowana trasa przejazdu to : Piaski-Wola Piasecka-Borkowszczyzna-Gardzienice-Piaski. W czasie rajdu odbywać się będą konkursy literackie, wspólne czytanie, gry i zabawy. Uwieńczeniem rajdu będzie wypoczynek i poczęstunek przy ognisku w Filii bibliotecznej w Gardzienicach, następnie koło 16.00 przewidujemy powrót do Piask.

"Drzewa wokół nas"

Brzesko sobota, 10 czerwiec 2017 - 10:00
Po raz czwarty Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie, Filia w Brzesku organizuje imprezę Odjazdowy Bibliotekarz. Tegoroczna edycja poświęcona jest promocji wiedzy na temat drzew. Obejmuje wystawę płaskorzeźb z drewna, przejazd rowerowy ścieżką ekologiczną oraz warsztaty i piknik w Leśnictwie Jodłówka.

Odjazdowy Bibliotekarz w Działdowie

Działdowo sobota, 10 czerwiec 2017 - 10:00
Rajd odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Działdowa. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Działdowa. Stratujemy spod biblioteki ul. Wolności 64A, kończymy rajd na placu przed biblioteką. Dla uczestników rajdu przygotowaliśmy szereg akcji promujących czytelnictwo m.in. bookcrossing, skoki w workach, liczne konkursy. Rajd organizujemy wspólnie z naszymi partnerami: Szkołą Podstawową nr 3 im. Bronisława Malinowskiego, Szkołą Podstawową nr 4, Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi, Gimnazjum nr 1 im. Króla Wł. Jagiełły, Księgarnią ABC. Książnica Polska, Powiatową Biblioteką Pedagogiczną.

Rajd rowerowy Szlakiem Architektury Drewnianej

Tarnów sobota, 10 czerwiec 2017 - 10:00
Rajd rowerowy tarnowskim odcinkiem Szlaku Architektury Drewnianej, który powstał w 2001 roku z inicjatywy Województwa Małopolskiego. Uczestnicy rajdu poznają architekturę i historię 3 obiektów: Kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej "Na Burku" w Tarnowie, Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej "Na Terlikówce" w Tarnowie oraz Kościoła pw. Św. Marcina Biskupa w Zawadzie. Całość imprezy zakończona zostanie ogniskiem i poczęstunkiem w zawadzkim lesie podczas którego zostanie rozegrany turniej wiedzy nt. zwiedzanych kościołów.

Odjazdowy Bibliotekarz w Gminie Wapno

Wapno sobota, 10 czerwiec 2017 - 10:00
10 czerwca 2017 drugi Odjazdowy Rajd Rowerowy w ramach akcji "Odjazdowy Bibliotekarz", organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wapno. Wyruszamy spod biblioteki o 10.00. Przejazd rekreacyjny około 20 km. Trasa: Wapno - Dziewierzewo - Górki Zagajne - Żarczyn - Srebrna Góra. Meta: Plac zabaw w Srebrnej Górze o 14.00.

Odjazdowy Bibliotekarz

Miastko sobota, 10 czerwiec 2017 - 10:00
Wyruszamy z placu przy Bibliotece Publicznej, objeżdżamy miasto i promujemy czytelnictwo. Organizujemy konkursy ze znajomości bohaterów literackich dla dorosłych a dla dzieci konkursy rysunkowe kredą, konkurs rymowanek oraz szybkiego czytania. Następnie kierujemy się na "Zielony Ruczaj", gdzie odbędą się gry ruchowe dla dzieci oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku dla wszystkich uczestników.

Odjazdowy Bibliotekarz "RAJD ROWEROWY Z KSIĄŻKĄ" w Korszach

Korsze sobota, 10 czerwiec 2017 - 10:00
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach bierze udział w akcji Odjazdowy Bibliotekarz 2017 z rajdem pt. "RAJD ROWEROWY Z KSIĄŻKĄ". Startujemy 10 czerwca 2017 r. (sobota) o godz. 10:00 przy Bibliotece w Korszach. Trasa rajdu to Korsze - Glitajny - Parys - Pomnik - Drogosze - Radosze - Barciany. Dystans to około 17 km. Powrót około godz. 16:00. W programie: ścieżka zdrowia, wspólne grillowanie, konkurs na najładniej udekorowany rower, gra o bibliotece i książkach, wspólne czytanie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i czynnego wypoczynku.

Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Miłomłyn sobota, 10 czerwiec 2017 - 10:00
Trzecia edycja Odjazdowego Bibliotekarza w Miłomłynie. Spotykamy się 10 czerwca. Wyruszamy o godz. 10.00 sprzed Biblioteki Publicznej (ul. Ostródzka 10). Trasa przejazdu Miłomłyn - Winiec - Tarda - Miłomłyn. W programie m.in. wspólne czytanie, gry i zabawy oraz ognisko i pieczenie kiełbasek.

Odjazdowy

Racibórz sobota, 10 czerwiec 2017 - 11:00
10 Czerwca o godz. 11.00 zapraszamy na wspólny przejazd, oraz grill dla wszystkich uczestników.

Odjazdowy Bibliotekarz w Dolinie Bobrów

Mińsk Mazowiecki niedziela, 11 czerwiec 2017 - 10:00
Wycieczka rowerowa licząca 21 km dla grupy ok. 100 osób organizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Uczestnicy spotykają się 11 czerwca (niedziela) o godzinie 10:00 na rejestracji i rozgrzewce przy budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i ruszają w asyście Policji do Ośrodka Agroturystycznego Dolina Bobrów. Powrót jest indywidualny. TRASA: Mińsk Mazowiecki-Gliniak-Grabina-Wiśniówka-Dąbrowa-Nowe Zalesie -Zalesie- Nowodwór- Kośminy- Lasomin- Dłużew- Wólka Dłużewska. PLAN: 10:00 rejestracja i gimnastyka 11:00 start (trasa liczy 21 km) 12:00 postój ze zwiedzaniem Stawów w Nowodworze 13:00 grill w Dolinie Bobrów 16:00 zakończenie

Odjazdowy Bibliotekarz - Suwałki

Suwałki niedziela, 11 czerwiec 2017 - 10:00
Szczegóły wkrótce.

"Pszczoły i trzmiele nasi przyjaciele - znaczenie pszczół w życiu człowieka"

Moryń niedziela, 11 czerwiec 2017 - 11:00
Zbiórka na rynku moryńskim przed Regionalnym Biurem Geoparku, następnie wyjazd z Morynia w kierunku Mieszkowic. Spotkanie w Nadleśnictwie Mieszkowice w "Zielonym Zakątku". Pogadanka i krótki wykład na temat znaczenia i roli pszczoły w życiu człowieka. Bookcrossing, gry, zabawy i konkursy dla maluchów. Piknik z pieczeniem kiełbasek, słodki poczęstunek. Trasa rajdu wyniesie 20 km.

II Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

Głogów niedziela, 11 czerwiec 2017 - 11:00
Głogowscy miłośnicy książek oraz rowerowych wycieczek, spotkają się dn. 11 czerwca 2017 r. (niedziela), o godz. 11.00, na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Na miejscu zbiórki nastąpi powitanie wszystkich uczestników, przekazanie podstawowych informacji związanych z bezpieczeństwem na drodze oraz rozdanie gadżetów związanych z Odjazdowym Bibliotekarzem. Następnie, pojedziemy do Dużej Wólki, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody (niepowtarzalnych) będziemy piec kiełbaski, uczestniczyć w licznych grach i zabawach czytelniczych i sprawnościowych. :D

Odjazdowy Bibliotekarz w Dolinie Bobrów

Mińsk Mazowiecki niedziela, 11 czerwiec 2017 - 20:00
Po raz 5. Miejska Biblioteka Publiczna oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Mińsku Mazowieckim organizują rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Trasa liczy 20 km (w jedną stronę) i zakończona jest piknikiem w Dolinie Bobrów, w gminie Siennica. Dla wytrwałych przewidziane są nagrody.

Odjazdowe Barwice

Barwice wtorek, 13 czerwiec 2017 - 10:00
Przejazd szlakiem bibliotecznym
Strona 1/2
Start - Cofnij - 1 2 - Dalej - Koniec
1-50/80
Zamów koszulki na Odjazdowego Bibliotekarza

Organizator

Logo fundacji Fenomen

Partnerzy

Beata Rysuje

 

smartness

 

Partnerzy medialni

biblionetka2

Logo stowarzyszenia bibliosfera.net

Logo serwisu Granice.pl

Logo serwisu Polska na rowery

Logo Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego

Logo serwisu Poluwerek.pl

Logo serwisu wrower.pl