Odjazdowy Bibliotekarz w Drużbicach - Z książką dla dzieci i dorosłych!

Drużbice sobota, 22 lipiec 2017 - 15:00
Wyjazd z Gminnej Biblioteki Publicznej w Drużbicach 22 lipca o godzinie 15.00. Przejazd przez Kobyłki i Wdowin. We Wdowinie krótki postój i zwiedzanie młyna zbożowego. Następnie udajemy się do Suchcic, gdzie zwiedzamy zabytkowy kościół,a następnie wracamy do Drużbic, gdzie przy placu Świetlicy Wiejskiej posilimy się pieczoną na ognisku kiełbaską oraz przeczytamy fraszki.

Odjazdowy Bibliotekarz

Leśna Podlaska niedziela, 23 lipiec 2017 - 08:30
23 lipca zapraszamy na rajd rowerowy na trasie Olszanka -Leśna Podlaska- Olszanka. Rajd współorganizujemy z Przewodniczącym Rady Gminy Olszanka. Kto nie miał okazji, rowerem odwiedzić Sanktuarium Leśniańskie, będzie ku temu doskonała okazja. Trasa przejazdu wyniesie ok. 60km. Tym razem planowana przejażdżka rowerowa nie będzie zbyt łatwa i będzie wymagała sporego wysiłku.

Odjazdowy Bibliotekarz w Baranowie - Czytam bo lubię

Baranów - Śniadówka wtorek, 25 lipiec 2017 - 15:00
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie zaprasza 25 lipca na rajd rowerowy pod hasłem "Czytam bo lubię". Rajd rozpoczynamy o godz. 15.00 w Baranowie, a następnie udajemy się do Filii Bibliotecznej w Śniadówce. Planujemy wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisk oraz gry i zabawy literackie. Zapraszamy!

LETNIA ROWERJADA pod hasłem "Czytam bo lubię"

Gołcza sobota, 12 sierpień 2017 - 09:00
Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza wraz z Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zapraszają na rajd rowerowy pod hasłem "Czytam bo lubię". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki. Szczegółowe informacje w regulaminie na stronie www.bioak.golcza.pl

Odjazdowy piknik

Karnieszewice piątek, 18 sierpień 2017 - 10:00
Odjazdowy Bibliotekarz 2017 zostanie zorganizowany 18 sierpnia przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Sianów Filia Biblioteczna w Karnieszewicach. Startujemy o godz. 10.00. W tegorocznej edycji udział biorą cztery filie biblioteczne z Sieciemina , Wierciszewa, Węgorzewa i Skibna . Wszyscy spotykamy się na pikniku w Arboretum. Kazda z fili ma do przejechania od 5 do 15 km. Piknik rozpoczniemy zabawą w podchody literackie, następnie przeprowadzimy konkurs na śmieszną rymowankę o bibliotece lub bibliotekarzu, kolejnym elementem będą gry i zabawy integracyjne. Na zakończenie będziemy piekli kiełbaski przy ognisku, dyskutowali o walorach naszego otoczenia. O godz. 15.00 udamy się w drogę powrotną. Jak co roku imprezie towarzyszyć będzie bookcrossing, gdzie każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

Odjazdowy Bibliotekarz w Pabianicach

Pabianice sobota, 26 sierpień 2017 - 10:00
Pabianiccy sympatycy bibliotek i książek spotykają się przy parkingu szpitalnym, od strony SOR-u. Zabieramy ze sobą dużo dobrego humoru i ruszamy na swoich dwukołowcach do rezerwatu "Duża Woda" w Lesie Karolewskim. Trasa jest niedługa i towarzyszą jej piękne okoliczności przyrody. Na miejscu będziemy piknikować, grać i bawić się. Serdeczne zapraszamy dużych i małych przyjaciół książek i aktywnego wypoczynku na łonie przyrody.
Zamów koszulki na Odjazdowego Bibliotekarza

Organizator

Logo fundacji Fenomen

Partnerzy

Beata Rysuje

 

smartness

 

Partnerzy medialni

biblionetka2

Logo stowarzyszenia bibliosfera.net

Logo serwisu Granice.pl

Logo serwisu Polska na rowery

Logo Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego

Logo serwisu Poluwerek.pl

Logo serwisu wrower.pl